Astutus

5 Znaki Twój pies może mieć zakażenie dróg moczowych, szczeniak z zakażeniem dróg moczowych.

5 Znaki Twój pies może mieć zakażenie dróg moczowych, szczeniak z zakażeniem dróg moczowych.

Gdy twój pies dostaje zakażenia dróg moczowych, to nie zabawa dla psa i dla ciebie.

Niektóre psy mogą wykazywać wyraźne oznaki, że coś jest nie tak z ich oddawania moczu wzór, podczas gdy inni mogą pokazać subtelne znaki. Najlepszym sposobem, aby ustalić, czy pies cierpi z powodu ZUM jest zapoznanie się z działalnością oddawania moczu swojego zwierzaka.

Objawy mogą się różnić, ale jest 5 najbardziej pospolitych.

1. zwiększone pragnienie

To może być trudne do określenia, zwłaszcza w miesiącach letnich lub jeśli masz psa, który zazwyczaj pije dużo wody. Zawsze można spróbować zmierzyć ilość wody dajesz i ilość wody pitnej jest Twój pies i porównać go w ciągu kilku dni.

Jeśli rośnie, może to być znak, że twój pies ma ZUM. Pomyśl o tym jak o podaży i popytu. Czy wypełnienie miskę wody częściej niż normalnie, bo pies jest picie to wszystko?

2. Częstsze

Jeśli twój pies jest picie większej ilości wody niż normalnie, oczywiście, że będzie sikać więcej.

Mój pies Leroy dopiero się nad posiadające ZUM, a on wyraźnie oddawaniu moczu większą objętość niż normalnie robi – i robił to częściej. Był to pies, który mógłby przejść wiele godzin bez siusiu, a teraz musiał wychodzić co 2 lub 3 godziny i był przez kilka minut sika prosto.

3. napinając

Niektóre psy szczepu kiedy mają ZUM. Mogą stać na to, że trzeba mieć oddawanie moczu, ale tylko niewielką ilość wyjdzie.

W niektórych przypadkach może być wytwarzany bez moczu. Niektóre psy, że szczep mocz będzie również arch ich z powrotem, ponieważ doświadczają bólu. a inni będą płakać i jęczeć.

4. Krew lub zwolnienie następuje z moczem

Niektóre psy będą miały krew lub białą absolutorium w moczu. Może to być spowodowane zarówno rozpięcia lub samej infekcji, a czasem może być trudne, aby zobaczyć, zwłaszcza jeśli pies oddaje mocz na trawie.

W takich przypadkach jak ten, można spróbować umieścić papierowy ręcznik na trawie, aby sprawdzić, czy krew jest obecne – ale należy pamiętać, że nawet jeśli krew jest obecny, to może nie być widoczny.

5. Wypadki w domu

Psy cierpiące z powodu ZUM może mieć kilka wypadków w domu, ponieważ nie można kontrolować ich oddawanie moczu lub dlatego, że znajdują się w bólu.

Leroy obudził mnie kilka razy w środku nocy, kiedy cierpi na ZUM. Za pierwszym razem, niestety zignorował go, a biedak miał ogromny wypadek w domu. Wiedziałem, że coś jest nie w porządku.

Te znaki są 5 krótka lista najczęstszych objawów infekcji dróg moczowych u psów, ale niewiele więcej to: wymioty, silny zapach do moczu, brak apetytu i odwodnienia.

Należy mieć na uwadze, nie jest taka sama dla psów. Jak zawsze skonsultować się z lekarzem weterynarii. Niektórzy weterynarze mogą zażądać, aby przynieść w próbce moczu w diagnostyce.

Nie jesteś sam. Dołącz do nas na naszym forum społeczności i rozmawiać z innymi ludźmi, którzy są pasjonatami zwierząt. Zacznij tutaj .

RELATED POSTS

Comments are closed.